28 Kasım 2023 Salı
Cumhuriyetimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sarılmalıyız

Cumhuriyetimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sarılmalıyız

Güçyetmez’den 15 Temmuz mesajı:

‘’Cumhuriyetimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sarılmalıyız’’

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, hain darbe girişimini bir kez daha kınıyorum” dedi.
Başkan Güçyetmez mesajında; ‘’Darbelerden çok çekmiş olan milletimizin kararlı duruşu ile 15 Temmuz 2016 ’daki  hain darbe girişime geçit vermemesi sonucu darbeciler karanlık emellerine ulaşamamıştır. Birlik ve beraberliğimize ve demokrasimize yönelik bu hain saldırıyı püskürten milletimizi kutluyorum. Milletimiz, darbe girişimine karşı sergilediği kahramanlık örneği ile millet iradesinin dışındaki hiçbir gücün egemenliğine izin vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir” dedi.
Güçyetmez, devam etti: “Darbe demek, millet egemenliğinin, demokratik hak ve hürriyetlerin, insan haklarının, özgürlüklerin, demokrasimizin, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve geleceğimizin karanlığa sürüklenmesi demektir. Ülkemiz geçmişte de buna benzer darbe girişimleri ile karşı karşıya kaldı. Gelecekte bu tür hain girişimlerle karşılaşmamak için dikkatli olmalı, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sarılmalıyız. Ülkemizin toplumsal uzlaşmaya ve çoğulcu bir anlayışla yönetilmesine ihtiyaç var. Evrensel demokratik değerleri ve hukukun üstünlüğünü sonuna kadar savunarak düzlüğe çıkabiliriz. Demokratik yaşama müdahaleler, darbelerin önlenmesi, ancak demokrasi ve demokratik yaşamın gelişip, özgürlüklerin çoğalmasıyla ortadan kaldırılabilir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor, vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar (0)

Yorum Yaz