12 Ağustos 2022 Cuma
ÇOCUKLAR TEK KADRAJDA BULUŞACAK

ÇOCUKLAR TEK KADRAJDA BULUŞACAK

ÇOCUKLAR TEK KADRAJDA BULUŞACAK

 

**Proje kapsamında Gaziantep'in ve Adıyaman'ın farklı bölgelerinde yaşayan farklı etnik, dini, kültür yapısına sahip 12-16 yaş aralığında olan toplamda 40 öğrenci belirlenen belgesel fotoğraf konularıyla ilgili fotoğraf kareleri çekip sonrasında Gaziantep 'te ortak bir sergi yapacak.

 

 

Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) ve Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD), Gaziantep ve Adıyaman’daki 12-16 yaş aralığındaki 40 çocuğa, profesyonel makinalarla ışık, diyafram kullanımı ve belgesel fotoğraf çekimleri konularında eğitim verecek.Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL) Başkanı Musa Gürbüz ve Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) üyesi Ebru Yıldızhan koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek projede, çocuklar fotoğrafın gücü ile tanışacak

GAZİANTEP  VE ADIYAMAN ÇOCUKLARI ORTAK SERGİ YAPACAK

Proje hakkında bilgi vereni proje koordinatörü Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) üyesi Ebru Yıldızhan ,fotoğraf sanatını çocuklara tanıtmaya çalıştıklarını belirterek ‘’’Proje fotoğraf sanatının gücüyle çocukları bir araya getirmeyi planlıyor. Gaziantep'in ve Adıyaman'ın farklı bölgelerinde yaşayan farklı etnik, dini, kültür yapısına sahip 12-16 yaş aralığında olan toplamda 40 öğrenci belirlenen belgesel fotoğraf konularıyla ilgili fotoğraf kareleri çekip sonrasında Gaziantep 'te ortak bir sergi yapacaktır.’’ Dedi.

SON BAŞVURU 10 MAYIS 2022

 Yıldızhan ‘’Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği ve Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği  bünyesinde eğitim veren fotoğraf eğitimi almış 4 eğitmen 40 öğrenciye fotoğraf sanatı hakkında bilgi verip, profesyonel makinalarla ışık, diyafram kullanımı ve belgesel fotoğraf çekimleri ile ilgili bilgi verecektir. 4 de çevrimiçi atölye düzenlenecektir. Bu atölyelere tüm öğrenciler ve tüm eğitimciler fotoğraf alanında tanınmış yerelde eğitim veren hocalarla ders yapacaktır. Projeye Adıyaman ve Gaziantep 'te ikamet eden 12-16 yaş arasındaki çocuklar www.tekkadrajdabulusancocuklar. com adresindeki başvuru formunu doldurarak eğitim başvurusunu yapabilecekler.  Ayrıca ayrıntılı bilgi için tek_kadrajda_buluşan_cocuklar instagram adresini de takip edebilir. Son Başvuru Tarihi ise  10/05/2022’’ dedi.

PROJENİN AMAÇLARI

Yüz yüze ve çevrimiçi gerçekleştirilen atölyelerle, dezavantajlı sınıflara mensup çocukların; kültürel yönden zenginleşmeleri, sosyal becerilerini geliştirmeleri adına çalışmalar yapılıyor. Fiziksel, coğrafi ve maddi imkansızlıklar sebebiyle diğer kültürlerle iletişime geçmekte ve kültür-sanat etkinliklerine ulaşmada zorluk yaşayan çocuklar ve aileleri, eğitimin parçası haline getiriliyor. Fotoğraf sanatının gücünden yararlanarak çocuklara hayata başka açıdan bakma fırsatı sağlanıyor. Katılımcılar içeriğe dair araştırma yapıp çekecekleri kareleri tasarlama, sergiye hazırlanma, açma ve başından sonuna deneyimleme imkanına sahip oluyorlar. Atölyenin proje geliştirme ve değerlendirme süreçleri katılımcılarla birlikte yapılması amaçlanmaktadır

 

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz