2 Haziran 2023 Cuma
MARKA ŞEHİR’’ İDDİANIZ ÇÖKTÜ’

MARKA ŞEHİR’’ İDDİANIZ ÇÖKTÜ’

MARKA ŞEHİR’’ İDDİANIZ ÇÖKTÜ’

 

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar,  Türkiye’de yaşanabilir şehirler sıralamasında 33. sırada yer alan Gaziantep’in iyi yönetilmediğini ve ‘Marka Şehir’ yaratma iddiasının çöktüğünü dile getirdi.

 

‘’İÇLER ACISI’’

 

Uluslararası yayın yapan Forbes Dergisinin Türkiye’nin en yaşanabilir şehirler sıralaması araştırmasında, Gaziantep, Türkiye’nin en yaşanabilir şehirleri sıralamasında 81 il arasında 33. sırada yer aldı. Bu duruma tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, ‘’Gaziantep’in bu sıralamada ki yeri içler acısı ve ne yazık ki kentimiz iyi yönetilmiyor’’ dedi.

 

CHP’Lİ BELEDİYELER BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZIYOR

 

Forbes Dergisinin yaptığı araştırma da CHP’li belediyelerce yönetilen şehirlerin bir çoğunun başarı hikayesi yazdığını söyleyen Neşet Uçar, ‘’Adana, Hatay, Mersin  gibi komşu illerimizin yanı sıra Tekirdağ, Yalova, Edirne, Aydın, Bolu, Kırklareli yaşanabilir şehirler sıralamasında Gaziantep’in önünde yer alırken, ilk 10 sırada bulunan kentlerin yedisi CHP’li belediyelerce yönetiliyor’’ diye konuştu.

 

‘’İRTİFA KAYBEDİYORUZ’’

 

Yapılan araştırma da bir çok parametrenin ele alındığını belirten CHP Gaziantep İl Başkanı Uçar, ‘’ Forbes dergisi liste oluştururken şehirlerin yenilikçilik, ticaret becerisi, üretim potansiyeli, yaşana bilirlik ve iş imkanları gibi verilerini esas almış. Yani Gaziantep’i yönetenlerin şehrin her tarafında astırdığı afişlerde yazıldığı gibi şampiyon bir şehir ne yazık ki değiliz!. CHP‘li belediyelerimizce yönetilen kentler her yıl yapılan bu araştırmada üst sıralara tırmanırken, Gaziantep irtifa kaybetmeye devam ediyor’’ ifadelerini kullandı.

 

‘’GAZİANTEP İLE YAŞANABİLİRLİK KELİMELERİNİ YAN YANA GETİRMEK MÜMKÜN MÜ?’’

 

Son olarak Gaziantep’te artış gösteren ekonomik kriz ve asayiş olaylarının bir çok olumsuzluğa sebebiyet verdiğini belirten Uçar, ‘’Forbes dergisi tarafından yapılan bu araştırma bir tarafa Gaziantep ile yaşana bilirlik kelimelerini yan yana getirmek mümkün mü? Bu şehirde güvenlik zafiyeti, pahalılık , eğitimde eşitsizlik, trafikte kaos ve keşmekeş, kişilere göre kentleşme varken nasıl yaşanılabilir olsun? Bu şehirde her gün işlenen cinayetler, sokak ortasında yaşanan silahlı çatışmalar, göstere göstere yapılan yolsuzluklar, yargıda kurulan borsa dedikoduları varken Gaziantep için 33. sıra bile iyi’’ şeklinde konuştu

Yorumlar (0)

Yorum Yaz