22 Eylül 2023 Cuma
MİNİK ASİYE 37 GÜN SONRA MEMLEKETİ GAZİANTEP’TE

MİNİK ASİYE 37 GÜN SONRA MEMLEKETİ GAZİANTEP’TE

Gaziantep'te pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş, 37 gün süren tedavisinin ardından bugün Gaziantep’e döndü.

Asiye ve ailesini havaalanında Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin çiçeklerle karşıladı.

Gaziantep’ten helikopter ambulansla Antalya'ya sevk edilen ve Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından tedavisi üstlenilen Asiye Ateş geçirdiği bir dizi operasyonun ardından taburcu olarak bugün memleketi Gaziantep’e döndü. Minik Asiye’yi havalimanında GBB Başkanı Fatma Şahin ve Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy karşıladı. Minik Asiye’yi annesinin kucağında görenler duygu dolu anlar yaşadı.    

Havalimanında yapılan karşılamada konuşan GBB Başkanı Fatma Şahin bir anne olarak 2 milyon insanın yaşadığı Gaziantep’e emanet hissi ile yaklaştığını belirterek, “Yüreğimdeki heyecanı size anlatamam. 55 yıllık hayatımda en heyecan duyduğum anlardan birini yaşıyorum. Bebeğimiz şu anda hakikaten çok sağlıklı. Bunu tesis eden Sayın Cumhurbaşkanımız var. ‘Beni Türk doktorlarına emanet edin’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün aslında verdiği bir örnek var. Bugün Ömer Hoca ile doktorlarımızla, doktorlarımızın kalifikasyonu ile yürüyoruz. Ömer hocamıza, rektör hanıma çok teşekkür ediyoruz. Sağlık bakanımız ve adalet bakanımız birebir uğraştılar. Milletvekillerimiz birebir takip ettiler. Burada valim her şeyini takip etti. Hüseyin kardeşimizin hem iş sorunu çözüldü hem ev sorunu çözüldü. Biz on gün önce bütün ekibi, sağlık işleri, sosyal işler başkanlığımızı gönderdik. Bize düşen büyükşehir olarak yapılması gereken ne varsa yapalım diye. Bütün ihtiyaçlarını gidermek için çalıştık. Bundan sonrası da bize emanet. Tekrar geçmiş olsun. İnşallah bundan sonra bu olaylar yaşanmasın diye de her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz.” dedi.

Karşılama sırasında konuşan Asiye Ateş’in Babası Hüseyin Ateş ise devam eden süreç hakkında bilgiler verirken, tedavinin ve desteklerin Asiye’ye tekrar umut olduğunu belirterek, teşekkürlerini şöyle ile getirdi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız, Adalet Bakanımızın hepsinden Allah razı olsun. Doktorumuz Ömer Özkan’dan da hepsinden Allah razı olsun. Hepsi tek tek ilgilendi, ev sorunumuz da çözüldü. İş sorunumuz çözüldü. Asiye’ye tekrardan bir umut oldular.”

4 yaşındaki Asiye Ateş 22 Aralık 2021 tarihinde pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğramasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Gaziantep’te tedavi gördüğü özel hastaneden ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edilmiş ve tedavisine burada devam edilmişti. 37 günlük tedavisisin ardından minik Asiye bugün öğle saatlerinde taburcu olarak memleketi Gaziantep’e dönüş yaptı. Asiye Ateş’in tedavisini ve ailenin ihtiyaçlarını ise GBB Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı ve Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı takip etti.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz