28 Kasım 2023 Salı
SON DAKİKA: Ukrayna ve Rusya masaya oturuyor! Gözler Ukrayna-Belarus sınırındaki müzakerelerde... İlk fotoğraf geldi

SON DAKİKA: Ukrayna ve Rusya masaya oturuyor! Gözler Ukrayna-Belarus sınırındaki müzakerelerde... İlk fotoğraf geldi

Son dakika haberi: Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminde 5. güne girilirken, sabah saatlerinde Harkov ve başkent Kiev'de patlama sesleri duyuldu. Bölgede çatışmalar şiddetlenirken gözler iki ülkenin bugün yapacağı kritik görüşmeye çevrildi. Ukrayna-Belarus sınırında Rus ve Ukrayna heyetlerinin bugün masaya oturması planlanırken, tüm dünya görüşmelerden savaşı durduracak bir sonuç çıkmasını umuyor. Öte yandan tarihi görüşme öncesi müzakerelerin yapılacağı masanın fotoğrafı da paylaşıldı.

Son dakika: Ukrayna-Rusya savaşında 5. güne girilirken, gözler bugün başlayacak olan iki ülke arasındaki müzakerelere çevrildi. Ukrayna-Belarus sınırında yapılacak görüşmeler tüm dünya tarafından yakından takip edilirken; Belarus, Rusya ile Ukrayna arasında müzakerenin yapılacağı masanın görüntüsünü paylaştı. İşte tüm dünyanın anbean takip ettiği Ukrayna-Rusya görüşmelerine dair son dakika haberleri...

SON DAKİKA |UKRAYNA HEYETİ HELİKOPTERLE GELDİ
Ukrayna Heyeti’nin, Ukrayna-Rusya arasında yapılacak müzakerelerin gerçekleşeceği Belarus sınırına geldiği açıklandı. Ukrayna heyeti bölgeye helikopterle geldi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı heyette; Halkın Hizmetkarı Partisi Grup Başkanı, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanının Danışmanı Podolyak, Ukrayna’nın Üçlü Temas Grubu heyeti Başkanı Birinci Yardımcısı Andrii Kostin, Ukrayna Milletvekili Rustem Umerov ve Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Mykola Tochytskyi'nin yer aldığını ifade etti.

TARİHİ GÖRÜŞMENİN YAPILACAĞI MASANIN FOTOĞRAFI
Öte yandan Belarus, Rusya ile Ukrayna arasında müzakerenin yapılacağı masanın görüntüsünü paylaştı. Dünya bu masada yapılacak görüşmeden çıkacak sonucu bekliyor.

ZELENSKİY: ÖN KOŞULSUZ GÖRÜŞME KONUSUNDA ANLAŞTIK
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy; Rus heyetiyle Belarus sınırında, ön koşulsuz görüşme yapılacağını duyurdu.

Zelenskiy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi.

Zelenskiy, "Ukrayna heyetinin, Ukrayna-Belarus sınırındaki Pripyat ırmağı bölgesinde Rus heyetiyle ön koşulsuz olarak görüşme konusunda anlaştık" dedi.

Lukaşenko'nun Belarus'ta Ukrayna heyetinin güvenliğine ilişkin garanti verdiğini belirten Zelenskiy, şunları kaydetti:

"Lukaşenko, Ukrayna heyetinin seyahat, müzakere ve dönüşleri esnasında Belarus topraklarındaki bütün uçak, helikopter ve roketlerin yerde kalması konusunda sorumluluğu üstlendi."

Yorumlar (0)

Yorum Yaz