USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 43 MİLYON’DAN FAZLA FİDE

Şahinbeyli çiftçilere daha önce buğday, arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, fıstık ve zeytin fidanı dağıtımı yaparak büyük destek sağlayan Şahinbey Belediyesi 10.000.000 adet sertifikalı fide dağıtımına Kapcağız Köyü’nde başladı. Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere verdiği fide desteğini 43 milyon 500 bin adete çıkarmış oldu.

19-04-2024 17:52
19-04-2024 17:57

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 43 MİLYON’DAN FAZLA FİDE

 

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verdiği desteğini artırarak sürdüren Şahinbey Belediyesi, Kapcağız Köyü’nde 10 milyon fide dağıtımına başladı. Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere vermiş olduğu fide desteği 43.500.000 adeti buldu.

 

Şahinbeyli çiftçilere daha önce buğday, arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, fıstık ve zeytin fidanı dağıtımı yaparak büyük destek sağlayan Şahinbey Belediyesi 10.000.000 adet sertifikalı fide dağıtımına Kapcağız Köyü’nde başladı. Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere verdiği fide desteğini 43 milyon 500 bin adete çıkarmış oldu.

 

EKİLİ ALAN MİKTARI ARTTI

Verilen desteklerle Şahinbey’de ekilmeyen alan kalmadığını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak 7 yıldan bu yana aralıksız bir şekilde çiftçimizin ihtiyacı olan arpa, buğday, yem, gübre, arılı kovan desteği, zeytin fidanı, fıstık fidanı, canlı hayvan desteği, süt sağma makinası, meraların gübrelenmesi ve arazi yollarının yapılması gibi birçok destek de bulunduk. Çiftçilerimiz ile birlikte ekili alanlarımızı 4 kat arttırdık. Çiftçimize en iyi tohumu, en iyi gübreyi temin ediyoruz. Şu ana kadar belediyemizin sağladığı destek 1 milyar liraya ulaşmış oldu. Bu çok önemli bir destek. Bu kadar destek veren Türkiye’de başka bir şehir yok. Şahinbey’in çiftçisi çok şanslı. Domates, biber, patlıcan, salatalık, kavun ve karpuz fidelerimiz çok kaliteli. Bölgemize uygun özel olarak ürettirdik. İnşallah bu üretimde sadece Gaziantep’in değil Güneydoğu Anadolu’nun desteğini karşılamış oluyoruz. Çiftçimiz bundan büyük kazanç elde ediyor” dedi.

 

ÜRETİCİYİ TÜKETİCİ İLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

Çiftçilerin kazançlarının artması için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Üreticiyle tüketiciyi buluşturmak istiyoruz. Tarladan direk çiftçimizden alıp pazarda kendi pazarcılarımız aracılığıyla direk tüketiciye satmayı planlıyoruz. Aracıyı ortadan kaldırdığımız zaman hem çiftçi kazanacak hem de tüketici kazanacak. Şu an bu proje üzerinde çalışıyoruz. Bizim şu anda koyun keçi birliği ile yaptığımız şehirde birçok mağazamız var. Orada çiftçimizin sütünü, yoğurdunu, kaymağını direkt doğrudan alıp, satışını yapıyoruz. Meyve sebzede inşallah bunu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

GELECEĞİMİZ İÇİN FIRAT'IN SUYUNUN GELMESİ ŞART

Yağış olmadığı zaman verilen emeğin boşa gittiğini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu,“Fırat’ın suyunun şehrimize ve ilçemize getirilmesi için çalışmalarımız sürüyor. 2 gün önce Ankara’daydım. Bu konuyla ilgili bazı görüşmeler yaptım. Tarım Bakanımızdan da randevu istedik. İnşallah Milletvekillerimiz ve Bakanlarımızla görüşmeleri yapıyoruz. Dünya kuraklığa doğru gidiyor. Bu kadar emek veriliyor. Yağış olmadığı zaman hepsi boşa gidiyor. Boşa gitmemesi için geleceğimiz için Fırat’ın suyunu Gaziantep’e getirmemiz şart. Ben buna inandığım için bunun arkasında durmaya devam edeceğim” diye konuştu.

ŞAHİNBEY BELEDİYEMİZ ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan Şahinbey’deki çiftçilerin tüm ihtiyaçlarının Şahinbey Belediyesi tarafından karşılandığını belirterek  “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah razı olsun. Şahinbey’deki tüm çiftçi kardeşlerimizin ne talebi varsa hepsini yerine getirdi. Şahinbey İlçemizdeki çiftçilerimizin tüm talepleri Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu tarafından karşılanıyor. Çiftçilerimizin fidesinden çizmesine kadar her şeylerini veriyor. Kendisine çiftçimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİM

Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak Şahinbey Belediyesi’nin verdiği desteklerle her zaman çiftçinin yanında olduğunu belirterek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu 7 yıldır geleneksel hale getirdiği fide dağıtımı töreni ile çiftçilerin yanında olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

 

DÜNYA STANDARTLARINDAKİ FİDELERİ DAĞITIYORUZ

Şahinbey Tarım İlçe Müdürü Mustafa Güzel çiftçilere en kaliteli fidelerin dağıtıldığını belirterek “Dört yıl önce yerinde üretim yapalım dedik ve bu fikrimizi Şahinbey Belediye Başkanımıza ilettik ve en kaliteli fideleri dünya standartlarındaki firmalara ürettirip, çiftçimize dağıtıyoruz. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu 45-46 milyonluk projenin yüzde ellisini karşılıyor. Vermiş olduğu desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIMIZIN DESTEKLERİ İLE AYAĞA KALKTIK

 

Şahinbey Belediyesinin fide desteğinden faydalanan çiftçiler ise “Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere vermiş olduğu tüm desteklerden faydalanıyoruz. Şahinbey’de yok olan çiftçilik; başkanımızın destekleri ile yeniden ayağa kalktı. Dağıtılan fidelerin verimi de oldukça iyi Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah razı olsun” diye konuştular.

 

Düzenlenen törene Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, AK Parti İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Mehmet Tiryaki, MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, MHP Şahinbey İlçe Başkanı Seyit Karlı Savcı,Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Levent Uslu, Şahinbey Tarım İlçe Müdürü Mustafa Güzel, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Haber paylaşım ağına dahil değilsiniz!
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray38102+66
2Fenerbahçe3899+68
3Trabzonspor3867+19
4Başakşehir FK3861+14
5Kasımpaşa3856-3
6Beşiktaş3856+5
7Sivasspor3854-7
8Alanyaspor3852+3
9Çaykur Rizespor3850-10
10Antalyaspor3849-5
11Gaziantep FK3844-7
12Adana Demirspor3844-7
13Samsunspor3843-10
14Kayserispor3842-13
15Hatayspor3841-7
16Konyaspor3841-13
17MKE Ankaragücü3840-6
18Fatih Karagümrük3840-3
19Pendikspor3837-31
20İstanbulspor3816-53